Dôležité informácie

Každý jeden spomienkový predmet s popolom zosnulého je originálnym kusom. Nikdy nebude vytvorený rovnaký kus.

Originalita materiálov

Ku všetkým spomienkovým predmetom z krištálu zákazník dostane certifikát originality krištálu a použitého popola. Pri strieborných a zlatých šperkoch, či už s odtlačkami prstov alebo s popolom zosnulého je zárukou originality materiálu punc, ktorý je na každom jednom šperku.

Dodacia doba

Pri spomienkových predmetoch z krištálu je dodacia lehota na spomienkový predmet max. 8-10 týždňov. V niektorých prípadoch sa podarí predmet dodať aj do 4 týždňov. Spomienkové šperky s odtlačkami alebo s popolom zosnulého majú dodaciu lehotu 3-4 týždne.

Platobné podmienky

Nakoľko sa jedná o originálne predmety, ktoré sa nevyrábajú sériovo, a každý vyrobený kúsok je jedinečný, vyžadujeme platbu celej sumy za objednané predmety vopred prevodom na účet. Každý zákazník obdrží zálohovú faktúru, na základe ktorej uhradí sumu za objednané predmety prevodom na účet dodávateľa. Následne pošle dodávateľ objednaný spomienkový predmet (prípadne viac predmetov) do výroby. Keď bude spomienkový predmet hotový, dodávateľ ho buď zašle kuriérom (DPD) alebo si ho objednávateľ prevezme osobne, záleží od dohody pri objednávaní. Ku každému vyhotovenému spomienkovému predmetu dostane objednávateľ faktúru, ktorá zároveň slúži ako potvrdenie o úhrade sumy za objednané spomienkové predmety, a aj ako záručný list v prípade nedokonalosti spomienkového predmetu.

Strieborné a zlaté šperky

Všetky šperky vyhotovené dodávateľom sú zo striebra,
rýdzosti 925/1000 alebo zo 14K zlata, rýdzosti 585/1000: žlté, biele alebo ružové zlato. V prípade, že si objednávateľ želá viac karatové zlato, povie tak dodávateľovi počas osobnej alebo telefonickej objednávky. Všetky vyrobené spomienkové šperky sú opuncované! Dodávateľ je registrovaný na Puncovom úrade Slovenskej republiky.

Černanie striebra

Každý strieborný šperk má tendenciu sčernať. Černanie strieborných šperkov sa nazýva oxidácia a je to úplne prirodzená reakcia striebra, ktorá vzniká pri kontakte šperku s vodou, potom, parami, lakom na vlasy alebo parfumom a inými vplyvmi. Ak užívate lieky, môže sa stať, že šperky sčernajú oveľa rýchlejšie a výraznejšie. Keďže striebro zoxiduje aj pri kontakte s potom je zrejmé, že v letnom období, sa šperky zanášajú rýchlejšie a je nutné ich čistiť častejšie. Reakcia striebra je u každého jedinca odlišná, preto nie je možné porovnávať strieborné šperky nosené na jednom nositeľovi so šperkami nosenými na inom nositeľovi. Netreba sa však ničoho obávať. Striebro sa dá jednoducho čistiť, buď čistiacimi handričkami alebo roztokmi, ktoré sú dostupné bežne v drogériách.

Ďalšie informácie

V prípade, že máte akékoľvek iné otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď na týchto stránkach, pokojne nám napíšte na e-mail: info@spomienkovepredmety.sk alebo nám zavolajte na: 0903 880 725.

Sme výhradným zástupcom spomienkového skla značky:  

Kvalitu nášho zlata a striebra garantuje Puncový úrad Slovenskej republiky.

Informácie